Pro dospělé

  •  Rytmus a řád v pedagogice a hudbě

Víkendový seminář pátek 15.12.  od 18 hodin až neděle 17.12. 2017 do 13 hodin.

Zajímá Vás, jak využít rytmus pro udržení a znovuobnovení sil jako rodič, pedagog?

Řád a plynutí v každodenním životě. Výdech a nádech, to jsou témata které zažijeme prožitkem se Štěpánkou. Používá hudbu jako nástroj sebepoznání a pedagogiky.

„Rytmus dne s dětmi je jako navlékání korálků.“ Říká Johana. Naším hlavním tématem je náš životní a každodenní rytmus, rytmus během dne s dětmi v rodině, školce nebo škole.

 

Pro koho? Pedagogy, průvodce a rodiče i další, kdo pracuje s dětmi. Nebo koho zajímají tato témata.

Provází: Štěpánka Čížková /hudba a muzikoterapie/, Johana Passerin /pedagogická část/.

Místo: Toulcův Dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10 – Hostivař 102 00

Parkování: u Toulcova dvora je parkoviště.

Cena: 2000 Kč/člen ALMŠ 1500 Kč (má 25% slevu)

Nocleh v ceně na karimatce a ve vlastním spacáku.
Jídlo – snídaně a večeře vlastní, prostor MŠ Semínko kuchyňka na čaj, posezení společně u snídaně, večeře.
– obědy možné zakoupit v restauraci Toulcova Dvora – teplé, kiše, občerstvění více na http://www.toulcuvdvur.cz/sluzby/stravovani.

V areálu možné také navštívit obchůdek pro inspiraci k adventnímu času, dárky pro Vaše blízké. Štěpánka bude mít k prodeji knihy a audia CD s hudbou Indigové pohádky, hudební nástroje k prodeji – kalimby, zvonky, drobné perkuse, vouchery individuální koučink, zvukové masáže apod..

Rezervace: platná po vyplnění formuláře zde a zaplacení kurzovného v plné výši na b.ú. 2801309584/2010 Fio banka, do zprávy prosím Jméno a příjmení, variabilní symbol je telefonní číslo. Pro Členy ALMŠ prosíme doklad členství, tedy působení v LMŠ, Lesním klubu – jméno.

Info a fakturace: info@souzneni.eu, Petra Kučerová, tel: +420 605 203 176

Pořádá: Štěpánka Čížková – ateliér Souznění (www.souzneni.eu) ve spolupráci s ALMŠ (www.lesnims.cz).

rytmus-a-rad_letak_A5_5_TISK

 


 

  • SAUNA ~ CESTA ZVUKU ~  ZVUKOVÁ LÁZEŇ “PŘIJÍMEJ A DÁVEJ”

… HLUBOCE VYDECHNI AŽ DO BUNĚK A NAČERPEJ SÍLU.

Pátek 1. prosince  19.00 –  22.00 hodin /3 hodinová péče

Pátek 8. prosince od 15.00 –  18.00 hodin/3 hodinová péče zejména pro mámy

 

~Teplo a prohřátí ~ Očištění a detoxikace ~ Láskyplný dotek ~ Podporující jemná vůně ~ Harmonizující vibrace zvuku a zpěvu ~Přijímání a dávání ~

Dopřejte si hluboký odpočinek v rodinném prostředí sauny V Tůních.  Účinky sauny nám pomohou uvolnit se, vonný olej nás pohladí a léčivý zvuk zpěvu a jemných vibračních nástrojů při cestě zvuku nám ukáže harmonizující potenciál hudby.

Jak probíhá: společný kruh, očištění, saunění, odpočinek a provázená cesta zvukem, zvuková masáž ve dvojicích – zvuk, dech, dotek, závěrečný kruh.

Příjezd a odjezd: Parkování před domem. Prosím doražte raději třeba o 15 minut dříve a dejte si čaj, abychom mohli v celou hodinu začít. Po zkončení možné večer přespat 150 Kč/osoba ve vlastním spacáku, na karimatce nebo 2 místa na gauči 250 Kč/osoba, snídani s sebou na společný kruh. Nespěchejte na sebe s odjezdem. Po hluboké relaxaci je fajn se dostat do těla a dát si čas, pokud řídíte auto.

Místo: V Tůních 552, Lety.

Upozornění: Před suanou doporučuji nepít ten den alkohol a neužívat ani měkké drogy. Možné je také půst nebo menší dieta.

Přesná cesta: zde 

S sebou: žabky nebo nazouvací boty na bosou nohu na přechod, odpočinek mezi sauněním, prostradlo nebo velký bavlěný sárong /šátek/ do sauny, velký ručník, župan nebo pončo na pobytí venku sauna/odpočinek/sprcha, bavlněné oblečení, které může být eventuelně trochu od oleje, vlastní deka.

Cena: 600 Kč, rezervace: přihláška na stepanka@souzneni.eu, platba zálohy 250 Kč na b.ú. 2900355455/2010, do zprávy prosím napište jméno, Sauna a zvuková masáž, variabilní symbol Vaše telefonní číslo.

 


  •  Cyklus Hlasový koučink s tématem VNITŘNÍ DÍTĚ

od 9. října 2017 ve Studiu Loona:

Rezervace: zaplacení zálohy 100 Kč a přihláška na www.loona.cz/rozvrh do pátku 6.10.2017.

Termíny: 9/10, 23/10, 6/11, 20/11, 4/12, 18/12 2017, 15/1, 29/1, 12/2 2018.

Čas: 1x 14 dní pondělí, 19 – 22 hodin

Místo: Studio Loona, Křižíkova 67, Praha 8, Karlín.

Odpovídá za Vás občas v situacích malé dítě uvnitř Vás a říká si o nějaké potřeby, pozornost? Potřebujete získat vnitřní kapacitu/prostor a změnit některé své návyky a tendence v projevu a vyznat se v tom, co se děje? Chcete se více svobodně projevovat? A vidět a slyšet sebe a druhé?Poznat více sama sebe?

Vydej se s námi na cestu. Naše téma VNITŘNÍ DÍTĚ V NÁS. Poznej pocity a potřeby dítěte, toho dospělého uvnitř sebe, dej si bezpečný prostor  uviděť, rozlišovat své pocity, potřeby je a dovol si dosytit ty z dětství. Právě malé dítě uvtniř nás nám do života může zároveň přinášet radost, živost, spontánnost, přirozenost i  to žádané “Být sám sebou/Být sama sebou.” Může tak přijmout nový vítr do plachet našeho života. Opět získat jiskru. Získej vnitřní kapacitu – vnitřní potenciál, který můžeš poté nasměřovat ve svém životě směrem, kam se chceš dále vydat.  Cyklus podporuje sebedůvěru, sebehodnotu, schopnost komunikace, projevu, péče o sebe ve vztazích.

Právě v dětství jsme ztratili nejvíce své vnitřní síly (vnitřní kapacity).  Při vzniku naší osobnosti a poté i v průběhu života vznikly naše hlavní návyky, postoje, přesvědčení, vnitřní kritik a jeho strategie. Můžeme to vidět jako síto. Tímto sítem nyní prochází vše, co se nám v životě děje.  A my různé své návyky začali používat i jako strategie pro vyřešení situací, “postarání se o sebe”. Tyto naše návyky získali větší sílu a tzv. mohou ovládat nás, ne mi je.  Co s tím?

“Poznej sebe, promeň se, Tvá síla (vnitřní kapacita vědomí) se vrátí zpět a svět kolem Tebe se také promění.”

První dvě setkání jsou otevřená a tedy možná platit jednotlivě. Poté se cyklus uzavře pro větší bezpečí a kontinuity naší práce.

Cena 400 Kč/jednotlivě, 3150 Kč celý cyklus.

Rezervace místa v kurzu: Vyplňte přihlášku v rozvrhu Loona studia a zaplaťe zálohu 100 Kč  na účet 2900355455/2010, do zprávy prosím Vaše jméno, název Hlasový koučink Loona, variabilní symbol Vaše platné telefonní číslo. Po 2 setkání možné pouze zaplacením celé zbylé částky kurzovného.

Info: Pro další info kontaktujte lektorku Štěpánka 724 295 275, stepanka@souzneni.eu

Náhrady: Omluva 24 hodin předem sms 724 295 275, stepanka@souzneni.eu. Pokud je omluva akutní, všimněte si, proč se omlouváte. Může jít i o omluvu pro spuštění symptomů souvisejících s procesem v kurzu. Například únava, bolest v krku, bolest břicha, průjem apod. Možné 1x náhrada – individuální konzultace k tématu. Podpoří Vás také udržení kontinuity procesu a tématu v kurzu. V případě, že bude chybět více účastníků, možné domluvit i skupinovou konzultaci k tématu. Delší absence – možné vybrat si zaplacené kurzovné v rámci mé nabídky dle platných finančních podmínek. To je individuální konzultace v ceně 600 Kč/60 minut, zvuková masáž 1200 Kč/120 minut nebo v rámci další nabídky si vybrat kurz/část kurzu dle aktuálních finanční výše.


 

  •  SOUZNĚNÍ: Tak trochu “jiný” sbor

Pravidelně 1x 14 dní úterky (sudé) v Dobřichovicích,

19.30 – 21.00 hodin, začínáme 17. října 2017:

Místo: 1. patro  vily ZŠ Kairos: Ateliér Souznění, Lomená 158, Dobřichovice. Prosím parkujte u Plynboudy nebo u sokolovny. Ulice Lomená je úzká. Pro podporu dobrých vztahů se sousedy.

  • tak trochu “jiný sbor”
  • Zpívej jakoby se nikdo nekoukal
  • Probuď v sobě radost ze zpěvu, uvolni se, zpívej si.
  • Pro ty z vás, co chtějí zpívat, znít, zažít sounáležitost ve skupině a pocítit blaženost z koupele tónů.

Říkali Ti, nezpívej neumíš to? Zpíváš falešně? Nemáš sluch? Mnozí tomu jako děti uvěřili. Chceš zpívat a udržet si tón, rozšiřovat svůj hlasový rejstřík a překročit ono “nejde to”? Jednoduše přijď a zkus to. Konec soužení, začátek souznění 🙂

Co zpíváme: kánony, vícehlasé písně, a capella, rezonanční zpěv, zpěv samohlásek

Příspěvek: 200 Kč

Další termíny: 31/10, 14/11, 28/11….

Přihlášky: do pondělka 20 hodin stepanka@souzneni.eu nebo 724 295 275

 

 


 

  •  INDIVIDUÁLNÍ HLASOVÝ KOUČINK

Hlas je nástrojem k sezení,  není primárně cílem. Hlavními tématy často bývají témata:  získání větší kapacity v komunikaci, kapacita vnitřního potenciálu, řešení konfliktů, zkvalitnění hlasového projevu před skupinou lidí, ve vystupování, podpora sebevědomí, podpora kapacity vnitřního rozlišování. Sekundárně se děje, že se Vám tzv. otevírá Váš projev a hlas. Budujete tak váše možnosti hlasového rejstříku. Naučíte se vědomě dýchat, používat bránici a další metody z hlasové pedagogiky. Koučink může být však také zaměřen primárně na rozvíjení hlasového rejstříku, to znamená tzv. učení se  zpívat.

Cena 600 Kč/60 minut. Na objednávku, Praha, Dobřichovice.

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit