Blog

Pár řádek k prvnímu víkendu Alchymie zvuku, který se uskuteční 23. – 25. listopadu 2018 v Praze na Letné.

Inspirace, když uhneme stranou (dáme stranou Štěpánku nebo Milana…) a je ukázáno proudem univerza. A mává vám z obrázku 2 letá Štěpánka.

 • Chcete se v životě takzvaně posunout ? Nebýt otrokem svých myšlenek, emocí, tendencí, své osobnosti, svých přesvědčení?
  Pochopit a rozpoznat se a takzvaně oddělit zrno od plev a mít tak větší kapacitu plnohodnotně žít v radosti a vnitřním štěstí?
  Obraťme se k vnitřní základně sebe sama…
  Už máš v sobě opravdovou touhu po změně? Alchymii zvuku doporučuji rodičům, lidem pečujícím o jiné…

Už za 16 dní začíná víkend Alchymie zvuku, 23. – 25. 11. 2018 v Praze na Letné… Otevírá se nová kapitola, startuje se tak projekt Alchymie zvuku. Tento projekt má záměr ukázat, podpořit a provést jedince na cestě poznávání sebe sama a podpořit změnu ve výchově a vzdělávání v ČR.

Naše témata pro víkend:

 • Co je to bezpečí?
 • Co je to důvěra a jak roste?
 • Jak funuguji – můžu vidět svůj systém jako mapu? Jak mi v “mém” systému teče energie? (fyzicky, emočně, mentálně, energeticky, káuzálně, spirituálně a hlavně pravdivě?)
 • Nebudeme tolik zkoumat filozoficky, ale prakticky a sebezkušenostně:

příklad přesvědčení…
Jsem na to sám/a.
Nejsem dost dobrý/á.
Nemám na to.
Neumím to a říkali mi to už od mala.

Vždy když se ztotožním s nějakou emocí, myšlenkou, vzpomínkou, stane se…že začnu reagovat podle naučené či převzaté tendence (to je přestvěčení tzv. superego, tzv. vásany a samskáry, které jsme získla/a v průběhu dětství nebo některé směry říkají v předešlých vtěleních).

O víkendu se budeme odlišovat od takovýchto přesvědčení, postojů, emocí, myšlenek a to pomocí
bdělé pozornosti, zvuku (krásné nové nástroje v G dur pentatonice), hlasu (nosím si ho stále sebou), pohybu a doteku.

Techniky:

 • tzv. sebedotazování, které je přítomné ve více směrech. Nejbližší mi je átmavičára (pátrání po já, Ramana Mahárši, Arunáčala, Indie)
 • hlasová terapie
 • muzikoterapie
 • systemické rodinné kostelace a pohyby duše
 • jóga (fyzické pozice, dechová cvičení, vnímání řádu a postupnosti, etiky a podobně)

Čekají nás humorné hry, možná i rodinné kostelace, radost v pohybu, zvukové masáže, tiché dotazování, objevování juchůůů…a určitě mnoho překvapení a aha momentů Štěpánka

Odkaz na akci a praktické info:
www.souzneni.eu/novinky

https://www.facebook.com/events/298206977632712/


Jaké kvality nám přináší hudební nástroje v elementu země?

Psáno 23.10.2018 v Praze

Element země:
Země je vůle, země je síla.
Síla je ve mně, je to síla země…
Síla ta hýbe…je projevená, je to šakti rozhybaná…

Má jasný směr a kam skutečně směřuje? 

A  s čím je spojená?
Je spojená s láskou a úctou k sobě i celku?

Máme kapacitu rozlišovat jak používat sílu? Jak vůli? Jak vidět řád? Strukturu, která tvoří hranice a tak bezpečí, posiluje důvěru? Jak vidět strukturu a řád, který chrání, aby třpyt prázdna zářil? Abychom v plném svém potenciálu žili, tvořili?  A ne aby byl řád zaměňován za direktivnost. Nebo za používání vůle, síly ku prospěchu jedince, který se povyšuje nad celek.
Když nadřazujeme osobní vůli nad vůli ostatních i celku, skrz osobní vůli pokřivíme, ubližujeme a utlačujeme, ponižujeme  a sebe povyšujeme. Děje se bolest a utrpení nám i našim blízkým. Stáváme se nemocní a tu nemoc dáváme dále.
Co s tím?

(I toto téma budeme pozorovat na víkendu Alchymie zvuku, 23. – 25. 11 v Praze.)

 

Prosím narovnej se a hospodař,

pečuj a množ svou životní sílu v těle.

Ať   skrze Tvůj systém /tělo, mysl, osobnost…/  proudí prosvětlená životní síla, ale ať neprudí. Ať se nechytáš  na háčky skrze ztotožnění s pocity, myslí, osboností, tělem.

používej sílu země s respektem a úctou k sobě i k celku.

 

Vůle ťuká do bubnu, pomáhá nám tvořit, vidět řád a strukturu, podle které se můžeme orientovat a celý vesmír podle toho řádu funguje.

Vystup z automatizované stimulace vůle, ať ani Tvé tělo není umírající nástroj. Přestaň běhat v kruhu a nalhávat si, že takto činit nezabíjí život. Vyber si život. Otevři se lichému rytmu a rozhlédni se kolem. Radost a láska Ti pomůže a ponesou Tě doslova.

Dovol si tančit, dovol si zpívat a malovat…dovol si důvěřovat sobě, ctít pocity, které Ti signalizuje Tvé tělo. Dovol si sbírat více vnitřní síly a budovat vnitnřní kapacitu rozlišovat. Rozlišovat co prospívá a podporuje od toho, co bere.